Transfer do hotela a transfer na letisko?

Nebojte sa požiadať o preplatenie výdavkov
Pri vacsom zdrzani mate narok na hotelove ubytovanie vratane transferu do hotela a na letisko

Bezplatný transfer do hotela a na letisko: Ako na to?

Nárok na hotelové ubytovanie

V prípade, že váš let mal výrazné meškanie, alebo meškanie vášho letu spôsobilo, že ste nestihli prípojný let alebo bol váš let zrušený, môžete mať nárok na bezplatné ubytovanie. Vzniká vtedy, ak by ste na letisku museli stráviť veľa času najmä počas nočných hodín. Na jeho priznanie nie je presnejšie pravidlo, teda sa treba riadiť hlavne týmto odporúčaním. Niektoré letecké spoločnosti sa neradi starajú o svojich cestujúcich a nechajú vás čakať na letisku. Iné vám poskytnú hotel a možno vás do neho aj dopravia. V prípade, že ste hotel nedostali, resp. dostali ste ubytovanie, ale letecká spoločnosť sa vám nepostarala aj o dopravu do hotela a transfer späť z hotela na letisko, tieto si zabezpečíte vo vlastnej réžii. Neskôr požiadate leteckú spoločnosť o úhradu týchto nákladov.

Ako si zabezpečiť transfer do hotela?

Letecké spoločnosti spravidla poskytujú ubytovanie v hoteloch v rámci letiska, nie je to však pravidlo. Aj do týchto hotelov sa ale často nedá dostať pešo, resp. by to bolo nepohodlné čo nebezpečné. Keďže transfer do hotela je náklad, ktorý je neskôr refundovateľný, t.j. letecká spoločnosť vám ho preplatí, nemusíte si lámať hlavu nad tým, ako ušetriť a dostať sa tam najlacnejšie, teda pešo či verejnou dopravou. Mnohé hotely majú bezplatné shuttle busy, na ich využitie by ste však museli kontaktovať hotel, čo sú ďalšie náklady a môžete mať tiež obavy z použitia cudzieho jazyka, čo nemusí byť pre každého jednoduché. Okrem toho, zavolať a čakať na shuttle bus môže trvať aj pol hodinu a viac.

Všetkým preto odporúčame, aby si zobrali prvý taxík pred letiskovou halou, na ktorý narazia. Netrápte sa tým, že cesta pár kilometrov bude pridrahá s letiskovými príplatkami. Za cestu zaplaťte v hotovosti alebo kartou a odložte si doklad.

Transfer na letisko

Pri transferi na letisko môžete postupovať rovnako, resp. v tomto prípade bude možno využitie hotelovej dopravy jednoduchšie, keďže môže odchádzať ako kyvadlová doprava v definovaných časoch. Platí však, že ak pôjdete taxíkom, opäť si odložte doklad. Po návrate z dovolenky sa obráťte na nás, uveďte všetky informácie o letových problémoch, ktoré ste zažili a my za vás požiadame o odškodnenie. K žiadosti potom priložíte aj doklady platby za dopravu. Ak vám letecká spoločnosť nezaplatila hotel, čo sa takisto stáva, potom sa riaďte našim odporúčaním a hotel si zaplaťte sami. Viac nájdete v našom ďalšom článku zo sekcie Radíme vám.

Pridajte reakciu