Obráťte na špecializovanú firmu

Resp. prečo dvaja robia to isté s odlišným výsledkom
Ziskavanie kompenzacie za zruseny let do Londyna

Kompenzácia pre cestujúcich cez špecializovanú firmu

/
Publikované14 dec 2016
/
Autor
/
komentárov0
/
Kategórie

Mnohí cestujúci už vedia o tom, že majú v prípade zrušeného alebo zmeškaného letu nárok na kompenzáciu. Možno si myslíte, že ak o nároku viete, nemôže byť taký problém ho aj získať. Prax však ukazuje, že to tak vždy (a často) nebýva ani v prípadoch, ak sa na prvý pohľad zdá všetko evidentné a meškanie zavinila letecká spoločnosť.

Kompenzácia napriamo

Claimnow.eu - kompenzacie v leteckej preprave - Financna kompenzaica v pripade nepravidelnosti napriamoSo žiadosťou o kompenzáciu sa možno obrátiť priamo na leteckú spoločnosť. Samozrejme, musia byť splnené požiadavky na to, aby bola kompenzácia nárokovateľná. Viac o podmienkach nájdete na stránkach ku konkrétnym problémom, najmä:

Letecká spoločnosť môže mať na svojich stránkach zverejnené informácie o podmienkach a postupe pri uplatnení nároku. Niekedy môže ísť o formulár na podanie žiadosti o kompenzáciu, inokedy inštrukcie a emailovú adresu. Vo všetkých prípadoch treba podrobne opísať, aký problém ste zažili, ako presne postupovali pracovníci leteckej spoločnosti či letiska, aké plnenia ste prípadne už dostali a aké výdavky ste v súvislosti s nepravidelnosťou, resp. problémom mali.

Skúsenosti mnohých našich klientov však dokazujú, že letecké spoločnosti v mnohých prípadoch robia všetko pre to, aby kompenzácia nebola uznaná. Najčastejšie argumentujú tým, že problém bol zavinený treťou stranou, resp. vyššou mocou. To však neznamená, že v prípade neúspechu je kompenzácia stratená. Požiadať o ňu môžete opakovane prostredníctvom sprostredkovateľa, v tomto prípade našej spoločnosti.

Príkladom je zážitok pána Ondreja, ktorý letel z Prahy do Londýna. Do daždivej metropoly Anglicka sa však nedostal, pretože jeho let zrušili. Resp. sa tam nedostal letom, ktorým plánoval letieť. Let bol zrušený z technických dôvodov a práve v takýchto prípadoch má cestujúci nárok na finančné odškodnenie, čo Ondrej vedel. U leteckej spoločnosti sa snažil uplatniť svoj nárok, no tá s ním po čase prestala komunikovať. A to platilo aj po tom, ako sa jej pán Ondrej pripomenul po dvoch mesiacoch ticha.

Úrad civilného letectva a Click2Claim

Claimnow.eu - Logo Úřadu pro civilní letectvíPán Ondrej následne podal sťažnosť na Úrad civilného letectva ČR. Odpoveď, v ktorej bola informácia, že nemožno vylúčiť jeho nárok na kompenzáciu, ale oni nemôžu leteckej spoločnosti nič prikázať a má nárok riešiť súdnou cestou, mu nepomohla. Keďže nechcel žiadosť riešiť súdnou cestou, obrátil sa do tretice na Click2Claim. My sme prípad prebrali a doviedli do úspešného konca bez toho, aby sme prípad museli dať na súd. Pán Ondrej sa nakoniec po strastiplnej ceste dočkal zaslúženej kompenzácie.

Zvýšte svoju šancu na kompenzáciu s ClaimNow.eu

Množstvo cestujúcich kompenzáciu nikdy nezíska. Ak sa snažíte získať náhradu sami, výrazne znižujete svoje šance. Nebuďte medzi tými, ktorí kompenzáciu pre cestujúcich nezískajú. Ak vám meškalo lietadlo či vám zrušili let, dajte nám o tom vedieť. Váš nárok preveríme úplne zadarmo!

Zmeškaný alebo zrušený let?

Radi preveríme váš nárok na finančnú kompenzáciu.
BEZPLATNE OVERIŤ

 

Článok je doplnením a voľným prekladom článku publikovaného na našom materskom portáli Click2Claim.eu.

 

Pridajte reakciu