Meškanie letu

Omeškaný let predstavuje diskomfort a často aj veľký problém. Ak váš let meškal viac, ako sú nastavené časové limity, máte zrejme nárok na odškodné.

Získajte odškodné za meškanie letu

Pošlite nám prostredníctvom formulára základné údaje o lete a my váš nárok bezplatne preveríme.
BEZPLATNE OVERIŤ

Meškanie letu môže byť mimoriadne nepríjemné. Ak nie je zavinené vonkajšími okolnosťami (štrajk na letisku či počasie), cestujúcim vzniká pri splnení podmienok nárok na odškodné. Musí ísť o let, ktorý je prevádzkovaný leteckou spoločnosťou registrovanou v EÚ alebo o let odchádzajúci z letiska, ktoré sa nachádza na území EÚ. Pozrite si nižšie ďalšie podmienky.

Dĺžka letu do 1500 km

Minimálne meškanie letu je 3 hodiny a vzniká nárok na odškodné 250 eur pre každého pasažiera. Váš nárok bezplatne overíme po zadaní základných údajov o lete.

Dĺžka letu medzi 1500 a 3500 km

Minimálne meškanie letu je 3 hodiny a vzniká nárok na odškodné 400 eur pre každého pasažiera. Váš nárok bezplatne overíme po zadaní základných údajov o lete.

Dĺžka letu nad 3500 km

Minimálne meškanie letu je 4 hodiny a vzniká nárok na odškodné 600 eur pre každého pasažiera. Váš nárok bezplatne overíme po zadaní základných údajov o lete.

Nárok na občerstvenie či hotel?

Výraznejšie meškajúce lety zakladajú nárok na ďalšie služby

Pri meškaní letov musia letecké spoločnosti poskytnúť cestujúcim patričnú starostlivosť. Niektoré spoločnosti poskytujú tieto služby proaktívne, pri iných si treba služby nárokovať. A často sa tiež stáva, že cestujúci službu nedostane, preto sa treba vedieť zariadiť, službu si zaobstarať vo vlastnej réžii a následne si ju v rámci žiadosti o kompenzáciu necháte preplatiť. Pozrite si detaily o jednotlivých nárokoch, aby ste pri svojej ďalšej ceste vedeli, na čo máte určite nárok a mohli ste o službu požiadať. 

Občerstvenie

Pri výraznejšom meškaní letu, ktorý zakladá nárok na odškodné, vám letecká spoločnosť musí zabezpečiť občerstvenie (jedlo a pitie). V prípade, že sa tak nestane, môžete ísť do reštaurácie, odložte si doklad o platbe a môžete si ho potom dať preplatiť.

Hotel

Ak musíte kvôli meškaniu letov stráviť na ceste neplánovane noc, letecká spoločnosť sa vám má postarať o ubytovanie v hoteli. Súčasťou je aj bezplatný transfer do hotela a transfer späť na letisko. Podobne ako pri občerstvení platí, že ak sa tak nestane, ubytujte sa na letisku alebo v jeho dosahu a odložte si doklad, ktorý nám potom predložíte a budeme žiadať o jeho preplatenie. Rovnako si odložte doklad o platbe za transfer do hotela a transfer z hotela na letisko.

Konektivita

Letecká spoločnosť vám musí umožniť odoslanie emailov a zabezpečiť minimálne dva hovory, aby ste o svojej situácii mohli informovať príbuzných či priateľov. Ak vám mešká let a nemáte k dispozícii roaming či internet, určite kontaktujte zástupcu leteckej spoločnosti na letisku. Môžete kontaktovať aj kohokoľvek iného z rovnakej aliance, ak sa vám nepodarí nájsť zástupcu vašej leteckej spoločnosti.

Vrátenie peňazí za letenku

Ak mešká let viac ako 5 hodín, letecká spoločnosť vám musí takisto ponúknuť aj vrátenie peňazí za letenku (prípadne s bezplatným letom späť do pôvodného miesta odletu).

Získajte odškodné za meškanie letu

Pošlite nám prostredníctvom formulára základné údaje o lete a my váš nárok bezplatne preveríme.
BEZPLATNE OVERIŤ

Omeškaný let?

Pri meškaní letu pre vás bezplatne zabezpečíme

Bezplatné overenie nároku

Ak si nie ste istý, či váš let splnil nárok na získanie odškodného, splnenie podmienok preveríme za vás. Nič neplatíte a sami sa rozhodnete, či budete chcieť nárok vymáhať prostredníctvom nášho tímu.

Bezplatné podanie žiadosti

Ak chcete získať odškodné, ClaimNow.eu pre vás zabezpečí všetky služby bez toho, aby ste čokoľvek platili vopred. Podajte žiadosť o odškodné a my začneme okamžite pracovať na získaní náhrady.

Platba na váš účet

Náhradu vyplatíme na váš bankový účet. Naša odmena je fixná a nezávisí od toho, koľko práce sme museli vynaložiť. Už nepotrebujete kalkulačku na zložitý výpočet odmeny – je to úplne jednoduché!

Komplexné služby ClaimNow

U nás dostanete všetky služby bez toho, aby ste sa museli obávať o výsledok konania. Snažiť sa získať náhradu za meškanie letu je momentálne napriek snahe EÚ o zvýšenie ochrany spotrebiteľa takmer nemožné. Hoci Európska smernica č. 261/2004 jasne pomenováva práva cestujúcich, ich uplatnenie naráža na snahy leteckých spoločností o minimalizáciu nákladov. V praxi sa teda bežný cestujúci v mimosúdnom konaní svojej náhrady nedomôže (okrem výnimiek) a uplatnenie nároku na súde s opäť neistým výsledkom odradí takmer každého. Preto sa obráťte na nás, naše dlhoročné skúsenosti a tisícky spokojných klientov sú zárukou vašej spokojnosti.

Zastúpenie pri komunikácii
Finančné zabezpečenie
Mimosúdne vyrovnanie
Riešenie súdnou cestou

Mohlo by vás zaujímať

Články súvisiace s témou zmeškaný let

Zmeškané lety

Pre našich klientov získavame odškodné napríklad v týchto prípadoch meškania letu

Naši spokojní klienti