Najhoršia letecká spoločnosť?

Rebríček TOP10 najmenej spoľahlivých leteckých prepravcov
ClaimNow-eu - Rebricek TOP 10 najhorsich leteckych spolocnosti

Nespoľahlivá letecká spoločnosť

Pri väčšine destinácií je pomerne široká možnosť výberu dopravcu, ktorý vás do nich dostane. Mnohí cestujúci stále vyberajú podľa ceny, najmä, ak nelietajú často. Tí, ktorí lietate pravidelne, možno preferujete leteckú spoločnosť, ktorá má dobré služby a zákaznícky servis. A zrejme si nevyberiete leteckú spoločnosť, ktorá vám niekoľkokrát zmeškala či zrušila let, lebo ju zaradíte na zoznam „nespoľahlivých“. Aby ste si vaše subjektívne predpoklady mohli porovnať s väčšou vzorkou, viaceré spoločnosti a špecializované portály zostavujú každoročne rebríčky leteckých spoločností. Hodnotia v nich rôzne kritériá, ako percento zmeškaných letov, zrušených letov, vybavovanie kompenzácií a pod.

Zoznam najhorších leteckých spoločností

Jedným z takýchto portálov je AirHelp, ktorý zverejnil rebríček 10 najhorších aeroliniek. Hodnotil v ňom 34 leteckých prepravcov a prostredníctvom troch hlavných kritérií:

  1. Kvalita – hodnotená prostredníctvom feedbacku na stránke Skytrax.com, kde sa hodnotí produkt a skúsenosti so servisom v lietadle aj na letisku.
  2. Presnosť – koľko letov bolo načas počas posledného kvartálu roka 2015.
  3. Vybavovanie kompenzácií – hodnotené je množstvo neoprávnene zamietnutých žiadostí o náhradu, promptnosť komunikácie a celkový čas do získania finančnej kompenzácie.

Každá letecká letecká spoločnosť bola ohodnotená max. 10 bodmi pre každé kritérium a tieto hodnoty boli potom spriemerované.

Nespoľahlivé letecké spoločnosti

Letecké spoločnosti, ktoré sa umiestnili na čele rebríčka najhorších, možno označiť aj ako najmenej spoľahlivé, v kombinácii s horším zákazníckym servisom a spracovávaním žiadostí o kompenzáciu. Tu je rebríček 10 najhorších leteckých spoločností podľa vyššie uvedených kritérií:

Poradie Letecká spoločnosť Krajina Skóre
1 Sata International Portugalsko 5,2
2 easyJet Veľká Británia 5,8
3 Virgin Atlantic Airways Veľká Británia 6,2
4 Swiss International Air Lines Švajčiarsko 6,4
5 TAP Portugal Portugalsko 6,8
6 Aer Lingus Írsko 6,8
7 Iberia Španielsko 7
8 Alitalia Taliansko 7
9 Icelandair Island 7
10 Norwegian Air Shuttle Norway 7.1

 

Na druhom konci rebríčka sú spoločnosti ako Qatar Airways, KLM, Air-Baltic, Air France či Lufthansa.

Veríme, že vám tento zoznam ponúkne iný pohľad na to, ako si vybrať leteckú spoločnosť pre svoju ďalšiu cestu. A nezabudnite, ak ste už leteli a váš let meškal či bol zrušený, získajte svoju náhradu čo najskôr. Váš nárok preveríme úplne zadarmo!

Zmeškaný alebo zrušený let?

Radi preveríme váš nárok na finančné odškodnenie.
BEZPLATNE OVERIŤ

 

Zdroj: businessinsider.com

Pridajte reakciu