Stratila sa vám batožina?

Problém riešte priamo na letisku
Odškodenie za zmeškanú batožinnu

Odškodnenie za omeškanú alebo stratenú batožinu

/
Publikované14 apr 2016
/
Autor
/
komentárov0
/

ClaimNow - stratena poskodena zmeskana batozina

Naša služba ClaimNow.eu sa nezaoberá získavaním odškodného za zmeškanú alebo poškodenú batožinu. Podmienky získania odškodného za nedoručenú, zmeškanú či poškodenú sú stanovené medzinárodnou legislatívou a túto skutočnosť treba riešiť priamo s prepravcom, a to v lehote do 21 dní. Neskôr už túto požiadavku nemožno uplatniť.

V prípade, že vám pri prílete chýba batožina, ešte pred opustením priestoru výdaja batožiny je potrebné kontaktovať prepážku Lost and Found a stratenú batožinu nahlásiť. Ak je po uplynutí stanovenej doby stále nezvestná, pátranie sa uzatvára. O preplatenie nákladov vzniknutých v súvislosti s nedoručenou batožinou je tiež potrebné požiadať priamo dopravcu, a to do 21 dní od dátumu letu. Vždy si vyžiadajte kópiu pátracej správy PIR, a priložte jej referenčné číslo.

Pravidlá pre výpomoc pri nedoručení batožiny (ak sa cestujúci nachádza mimo svojho trvalého bydliska, napr. na dovolenke), sú uvedené v prepravných podmienkach každej leteckej spoločnosti a spoločnosť ju nie je povinná poskytovať. Výška náhrady pri meškaní, strate či poškodení batožiny a jej obsahu je obmedzená, preto sa všeobecne neodporúča ukladať do začekovanej batožiny cenné či krehké veci.

Pridajte reakciu