Poškodená batožina?

O kompenzáciu musíte požiadať do 7 dní!
ClaimNow - Kompenzacie v leteckej preprave - Poskodena batozina - Ako postupovat

Poškodená batožina: Ako postupovať?

/
Publikované28 dec 2016
/
Autor
/
komentárov1
/

Kufre to pri transporte do lietadla a z lietadla nemajú ľahké. Početné nárazy, prekladania, zaťaženia inou batožinou… Ak to váš kufor nevydržal a prišiel k vám poškodený, túto skutočnosť je najlepšie riešiť priamo na letisku. Keď si batožinu preberiete z pásu v Baggage Claim, vždy si ju dôkladne skontrolujte. Ak zistíte poškodenie, treba sa obrátiť na pracovisko na letisku, ktoré sa zaoberá riešením reklamácií poškodenej batožiny. Nahlásite v ňom problém, pracovník vašu batožinu obhliadne a vydá vám o tom potvrdenie. Následne s týmto potvrdením môžete kontaktovať leteckú spoločnosť, s ktorou doriešite reklamáciu.

Batožinou sa zaoberajú špecializované firmy

Letecké spoločnosti spravidla využívajú na riešenie reklamáciu tretí subjekt, teda nezávislú špecializovanú firmu. Informáciu, na koho sa máte obrátiť, nájdete na potvrdení z letiska alebo na webovej stránke leteckej spoločnosti, s ktorou ste leteli. Kontaktujte pracovisko telefonicky, emailom alebo písomne a doložte potvrdenie z letiska. V závislosti od stupňa poškodenia vám zrejme firma navrhne opravu alebo výmenu za nový kufor. V mnohých prípadoch sa nebudú zaoberať vyzdvihnutím vášho starého kufra, ten ostane vám a môžete ho po príchode nového kufra vyhodiť.

Možnosť finančného odškodnenia za poškodenú batožinu

Okrem toho môžete mať v prípade poškodenej, stratenej alebo zmeškanej batožiny nárok aj na finančnú kompenzáciu, a to až do výšky 1220 eur. Nutné je však, aby bola splnená jedna z týchto troch podmienok:

  • ide o let v rámci EÚ, ktorý operuje letecká spoločnosť registrovaná v EÚ alebo mimo EÚ,
  • ide o let, ktorý smeruje do EÚ a operuje ho letecká spoločnosť registrovaná v EÚ,
  • ide o let, ktorý smeruje z EÚ a operuje letecká spoločnosť registrovaná v EÚ alebo mimo EÚ.

Pozor na krátku lehotu

Podanie žiadosti o kompenzáciu musí mať písomnú podobu a v prípade poškodenej batožiny je nutné ho uplatniť do 7 dní.

1 príspevok

  1. Pingback : Finančná náhrada za stratu batožiny | ClaimNow.eu

Pridajte reakciu