Problémy s letom

Čakanie na letisku je úmorné a nielen vtedy, ak cestujete so svojimi najmenšími. Popíšte nám svoj problém s letom a my Váš nárok na kompenzáciu bezplatne preveríme.

Zažil to už zrejme takmer každý, kto letel lietadlom. Zdržanie pri kontrole, dlhé rady na gate a hlavne, meškanie letu či dokonca jeho zrušenie. Mnohokrát sú meškania relatívne malé a až tak nám nevadia. Niekedy však dokážu spôsobiť poriadne nepríjemnosti. Zrejme najhoršie je, ak kvôli meškaniu či zrušeniu letu zmeškáte nadväzujúci let. Alebo zmeškáte dôležité obchodné stretnutie či schôdzku. Letecké spoločnosti sú povinné predchádzať problémom v leteckej doprave a ak nastanú, v mnohých prípadoch máte nárok na ich asistenciu. Okrem toho však môžete mať nárok aj na finančnú kompenzáciu, ktorá aspoň čiastočne kompenzuje vzniknuté problémy.

Vyberte si z ponuky problémov s letom a zistite viac!

Letecká doprava – najčastejšie problémy

Zmeškaný let

Ak váš let meškal viac ako 3 hodiny (vzdialenosť do 3500 km) alebo viac ako 4 hodiny (vzdialenosť viac ako 3500 km), máte nárok na kompenzáciu až do výšky 600 eur.

Získať náhradu

Zrušený let

Nárok nakompenzáciu (takisto až do 600 eur) vzniká v prípade, že letecká spoločnosť neposkytla informácie o zrušení letu min. 14 dní pred plánovaným odletom.
 

Presmerovaný let

Ak ste sa dostali do cieľovej destinácie inou leteckou spoločnosťou alebo s iným číslom letu s oneskorením aspoň 2 hodiny, máte nárok na kompenzáciu až do 600 eur.

Získať náhradu

Znížená prepravná trieda

Ak vám letecká spoločnosť neumožnila cestovať v zakúpenej prepravnej triede a cestovali ste v nižšej, vznikol nárok na kompenzáciu do výšky 70 % z ceny pôvodnej letenky.
 

Zamietnutý nástup na palubu

Ak letecká spoločnosť predala viac leteniek, ako je kapacita lietadla a neponúkla vám náhradný let alebo preplatenie letenky, vzniká vám nárok na kompenzáciu až do výšky 600 eur.
 

Získať náhradu

Problémy s batožinou

Ak došlo k strate alebo poškodeniu batožiny, treba túto skutočnosť riešiť priamo na letisku. Poradíme vám ako. Pozor tiež na krátku lehotu, ktorá predstavuje len 21 dní!
 

Viac informácií

Naše služby

Pomôžeme vám so získaním odškodného

Získavanie kompenzácií

Mimosúdne vymáhanie

Súdne spory

Konzultácie

Poskytovanie informácií

Získavanie kompenzácií

Našou náplňou práce je získavať pre vás odškodné za problémy s letom, za ktoré môže letecká spoločnosť. Pri našej práci sa riadime platnou legislatívou a využívame všetky možnosti na to, aby bola letecká spoločnosť nútená vyplatiť vám kompenzáciu za letové problémy.

Mimosúdne vymáhanie

Veľká časť našich prípadov v oblasti letových problémov sa podarí vyriešiť už v mimosúdnom konaní. Nebolo to tak však od začiatku. Individuálni klienti alebo spoločnosti, ktoré nemajú potrebnú históriu, zväčša v komunikácii s leteckou spoločnosťou neuspejú.

Súdne spory

V mene klientov vedieme úspešne súdne spory v prípade, že sa na vyriešení letových problémov s leteckou spoločnosťou nedohodneme inak. Súčasťou našej služby je zastupovanie pred súdom, úhrada súdnych poplatkov a všetkých súvisiacich výdavkov. Vyriešte vaše problémy s leteckou dopravou s nami.

Konzultácie

Mali ste problémy v leteckej doprave? Nie ste si istý, či vo vašom prípade vznikol nárok na kompenzáciu? Potrebujete poradiť? Zaškolený personál v našom kontaktom centre vám pomôže s vašim letovým problémom a odporučí najvhodnejší postup vo vašom prípade.

Poskytovanie informácií

Máme aktuálny prehľad o legislatívne, vývoji kľúčových súdnych sporov, problémov v leteckej doprave, situácii v leteckých spoločnostiach a ďalších cenných informáciách. Tieto údaje spracúvame a poskytujeme vám prostredníctvom našich webových stránok.

450000€
Získané náhrady pre klientov
6
Rokov skúseností s kompenzáciami
14
Krajín s klientmi
5000+
Facebook fanúšikov

Kto môže za letové problémy?

Tri najčastejšie kategórie

Letecka spolocnost je priamo zodpovedna za mnozstvo letovych problemov

Letecká spoločnosť

V mnohých prípadoch letové problémy priamo alebo nepriamo zaviní letecká spoločnosť. Pod túto kategóriu spadajú všetky problémy, ktoré súvisia s neplnením pracovných povinností jej personálu, s technickým vybavením a samotnými lietadlami, ktoré prevádzkuje. Patria sem všetky technické problémy, ktoré sa vyskytnú na lietadle, či už je ich možné predvídať a sú následkom zanedbania servisu alebo ide o problémy, ktoré sa predvídať nedali. Za letové problémy spôsobené technickým stavom lietadla teda nesie plnú zodpovednosť letecká spoločnosť. V prevažnej väčšine problémov v tejto kategórii možno získať zodpovedajúce finančné odškodnenie.

Letisko a letiskovy personal byvaju takisto pricinou problemov s letom

Letisko a jeho personál

Problémy s letom, ktoré má na svedomí letiskový personál či technické vybavenie letiska, majú rôzny charakter. Zväčša ide o neschopnosť prideliť dostatočnú kapacitu na vybavenie lietadla, preplnenie letiska (terminál/gate, príletové/odletové dráhy), parametre odletovej dráhy a pod. V množstve prípadov táto situácia aj priamo súvisí s počasím, čo je tretia kategória letových problémov. Môže tiež ísť o štrajk letiskového personálu. Pri množstve týchto problémov letecká spoločnosť dokáže preukázať, že problém bol spôsobený treťou stranou a dokazovanie jej zodpovednosti (keďže ide o jej zmluvného partnera) je zložitejšie. To aj využíva v riešení podaných žiadostí o kompenzáciu.

Vyssia moc a najcastejsie zle pocasie su na vine mnohych letovych problemov

Vyššia moc

Vyššia moc je definovaná ako čokoľvek, čo letecká spoločnosť nedokáže ani so všetkou potrebnou predvídavosťou a starostlivosťou ovplyvniť. Najčastejšie ide o počasie, a to počasie v mieste odletu, na trase alebo v mieste príletu (či ich kombinácia). V takomto prípade letecká spoločnosť nie je povinná kompenzovať pasažierov na meškanie či zrušenie spojenia, aj keď niektoré letecké spoločnosti sa môžu tieto letové problémy rozhodnúť dobrovoľne kompenzovať. Častou situáciou je tiež „vták v motore“, kde letecká spoločnosť poukáže na to, že do motora vletel vták a nebolo možné vzlietnuť v potrebnom čase. Aj v tomto prípade je dokazovanie značne zložité.

Povedali o nás