Znížená prepravná trieda

Nemala pre vás letecká spoločnosť miesto v zakúpenej prepravnej triede?

Znížená prepravná trieda

Ak vám letecká spoločnosť neumožnila cestovať v zakúpenej prepravnej triede, vznikí vám nárok na finančné odškodné. Musí ísť o let, ktorý je prevádzkovaný leteckou spoločnosťou registrovanou v EÚ alebo o let odchádzajúci z letiska, ktoré sa nachádza na území EÚ. Nižšie si pozrite ďalšie podmienky.

Získajte odškodné za presmerovanie letu

Pošlite nám údaje o lete a my váš nárok bezplatne preveríme. Získajte odškodné s nami!

BEZPLATNE OVERIŤ

 

 

Znížená prepravná trieda

Podmienky získania odškodného

V prípade, ak vás letecká spoločnosť umiestnila do nižšej cestovnej prepravnej triedy ako tej, na ktorú ste si zakúpili letenku, máte právo na odškodnenie v zmysle Nariadenia (ES) č. 261/2004 EP a Rady z 11. februára 2004. Výška vášho odškodnenia závisí od dĺžky vášho letu.

Dĺžka letu do 1500 km

Nárok na odškodné 30 % z ceny letenky pre každého pasažiera bezplatne overíme po zadaní základných údajov o lete.

Dĺžka letu medzi 1500 a 3500 km

Nárok na odškodné 50 % z ceny letenky pre každého pasažiera bezplatne overíme po zadaní základných údajov o lete.

Dĺžka letu nad 3500 km

Nárok na odškodné 70 % z ceny letenky pre každého pasažiera bezplatne overíme po zadaní základných údajov o lete.

Znížená prepravná trieda?

V prípade, že vám letecká spoločnosť znížila prepravnú triedu, zabezpečíme pre vás bezplatne:

Bezplatné overenie nároku

Ak si nie ste istý, či váš let splnil nárok na získanie odškodného, splnenie podmienok preveríme za vás. Nič neplatíte a sami sa rozhodnete, či budete chcieť nárok vymáhať prostredníctvom nášho tímu.

Bezplatné podanie žiadosti

Ak chcete získať odškodné, ClaimNow.eu pre vás zabezpečí všetky služby bez toho, aby ste čokoľvek platili vopred. Podajte žiadosť o odškodné a my začneme okamžite pracovať na získaní náhrady.

Platba na váš účet

Náhradu vyplatíme na váš bankový účet. Naša odmena je fixná a nezávisí od toho, koľko práce sme museli vynaložiť. Už nepotrebujete kalkulačku na zložitý výpočet odmeny – je to úplne jednoduché!

Komplexné služby ClaimNow

U nás dostanete všetky služby bez toho, aby ste sa museli obávať o výsledok konania. Snažiť sa získať náhradu v prípade zníženej prepravnej triedy je momentálne napriek snahe EÚ o zvýšenie ochrany spotrebiteľa veľmi náročné. Hoci Európska smernica č. 261/2004 jasne pomenováva práva cestujúcich, ich uplatnenie naráža na snahy leteckých spoločností o minimalizáciu nákladov. V praxi sa teda bežný cestujúci v mimosúdnom konaní svojej náhrady nedomôže (okrem výnimiek) a uplatnenie nároku na súde s opäť neistým výsledkom odradí takmer každého. Preto sa obráťte na nás, naše dlhoročné skúsenosti a tisícky spokojných klientov sú zárukou vašej spokojnosti.

Zastúpenie pri komunikácii
Finančné zabezpečenie
Mimosúdne vyrovnanie
Riešenie súdnou cestou

Mohlo by vás zaujímať

Články súvisiace s témou znížená prepravná trieda

Naši spokojní klienti